אודות – אירית פרידמן

במשך כל חיי, בכל דרך בה בחרתי, כל צעד אותו בחרתי לצעוד, חוזר אליי הזיכרון שלי בתור ילדה במושב אודים, מתרוצצת יחפה על אדמה בוצית, ומרגישה את כפות רגליי שוקעות בתוך המשטח הרך. למרות שלא שם נולדתי, אני ננטעתי במושב אודים, וממנו נבטו השאיפות שלי, הרצונות שלי והעשייה שלי בעתיד.

 

הילדות שלי

כמו רוב בני המושב, גם אבי עסק בחקלאות, אך שילב את העבודה עם גידול וצמיחה של משהו חשוב יותר מירקות – בני אדם. צמוד לבית בו גדלתי ניהל אבי מוסד לנוער עבריין קשה מאד, לאותם בני נוער שכל מערכת אחרת כבר פלטה אותם והם עומדים דקה לפני כליאה. בתוך המציאות הזו אני חייתי. אני ושני אחיי אכלנו איתם, טיילנו איתם, חיינו משל היינו משפחת האומנה שלהם, ורק בבגרותי הבנתי עד כמה הילדות הזו, בבית המקדש את שוויון הערך ואהבת האדם, עיצבה ובנתה את מי שאני היום.

 

הנעורים שלי

מילדות במושב, בתוך קהילה נפלאה ומעורבת שלא מבדילה בין דת, גזע ומין, עברתי לנעורים בתנועת נוער ואז לגרעין נח”ל בצבא. ידעתי כבר בשנים הללו שאני נמשכת לעולם הפסיכולוגיה, החינוך והייעוץ, ושלשם יובילו אותי החיים. עם שחרורי מהצבא ניגשתי אל התואר הראשון באוניברסיטה העברית בירושלים שם למדתי ייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד, והמשכתי לתואר שני בייעוץ חינוכי. בהמשך עשיתי הסבה לעבודה סוציאלית בתחום בריאות הנפש, כי הרגשתי ששם המקום הטיפולי שבי ימצא את מבוקשו.

 

העשייה החברתית שלי

פסיכולוג יקר שהכרתי אמר לי פעם “קיימים שני עוברים בבטנך- הפסיכותרפיה והקהילה”, ואני האזנתי לו וידעתי באותו רגע ששאיפת חיי תהיה לשלב בין שתי התשוקות הללו, והצלחתי. למעלה מ-30 שנה שאני מטפלת בקהילות יוצאי אתיופיה, מנחה צוותים ומובילה פרויקט עירוני בנושא כאשר בד בבד אני עובדת בתחומים של קידום נוער, קליטת עולים, הנחיית קבוצות בנושאי מנהיגות ויחסי הורים וילדים, חינוך בלתי פורמלי, מדריכת מטפלים, יועצת ומטפלת.

 

העשייה הרוחנית שלי

לפני כ-15 שנה נכנסתי לעולם המופלא של רוחניות, מדיטציה, הילינג, העצמה נשית ועוד, ויצאתי למסע מרתק על מנת להכיר את החלק הזה בעצמי וללמוד כיצד אני משלבת אותו בתוך העשייה והעבודה שלי. למדתי על עצמי שהכוח המניע והמרפא בחיי הוא אהבה ומתוכו אני פועלת למען עשייה משמעותית, עבורי ועבור אחרים, להתבונן ולגעת בנפש האנשים סביבי ולהביא לשינוי.

 

מי אני היום?

כיום אני מתמחה בתחומי בריאות הנפש הכוללים התפתחות הילד, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות, הפרעות אכילה, אבל ושכול, ילדים ונוער בסיכון, ואף מתמחה בתהליכי הגירה, עלייה וקליטה בקרב קהילת יוצאי אתיופיה. אני גרה בחולון ואני אמא לשני בנות מקסימות.

 

אשמח לשתף את הידע, הניסיון ובעיקר- האהבה שלי, אתכם

מוזמנים להשאיר פרטים, אשוב אליכם עם כל הידע והניסיון שלי

השם שלך (חובה)

טלפון (חובה)

האימייל שלך: (חובה)